Electric Scooter Battery Charger Swap Accessories,Compatible For AC110-220V 36V 10Ah 20Ah 30Ah, Battery Charger(Bundle 5,2A)
★★★★★ 4.8 109 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by woodbury.org.au
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Model: 36V 2A 3A 5A lithium-ion charger Maximum output power: 126W Input voltage: 110 ~ 220V Applicable battery: 10-30Ah Rated input voltage: AC110-220V 50-60Hz Maximum output voltage: 42V +/-0.2 Vdc Output : 42V 2A 3A 5A Efficiency: > 85% Smart charging mode (constant charging current (CC), constant charging voltage (CV)) Size: 165 * 74 * 45mm Suitable for 36v lithium battery pack (electric bicycle) ========== Output power: 500-735 (include735) Packaging: Yes Usage: Standard battery model : 42V 2A 3A 5A Display: Yes Smart Charging: Yes Fast charging: Yes Type: Electric Input: AC100V-240V Frequency: 50Hz/60Hz Suitable for battery pack: 10S 13S 14S 16S 20S lithium-ion batteryWelcome to our store. Your support is the driving force for our progress. We will strive to do even better.
  • Fast charging, matching device power, shortening charging time without long waiting
  • Accurate adaptability, compliant chargers and equipment compatibility to avoid charging failures
  • Electric Scooter Battery Charger Swap Accessories,Compatible For AC110-220V 36V 10Ah 20Ah 30Ah, Battery Charger
Item Weight 1.76 ounces
Manufacturer ZGHQHCDRH
Item model number jian lan
Package Dimensions 0.39 x 0.39 x 0.39 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
109 ratings | 45 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (95)
4 stars
2% (2)
3 stars
1% (1)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (11)