FILCO Majestouch MWR/12M-FOZ Wrist Rest Macaron 0.5 inch (12 mm) Thin Type, Medium Size, Ultra Suede + High Performance Urethane Foam, Forest
★★★★★ 4.4 48 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by woodbury.org.au
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
FILCO Majestouch Macaron Ultimate Touch x Ultimate Comfort Wrist Rest Comes in 2 sizes (3.1 inches (80 mm) deep, 0.7 inch (17 mm) thick, thin type (0.5 inch (12 mm)). There are also 4 types of S-separated size (general-use), 14.6 inches (445 mm) wide (14.4 inches (365 mm) medium (12.0 inches (305 mm) wide (for minila), and 2 small (general). Choose the one that fits your keyboard according to the height, width and style of your keyboard
  • Size: 14.4 x 3.1 x 0.5 inches (365 x 80
  • Top Material: Ultrasuede
  • Base and Bottom Material: Adopts a micro-cell polymer sheet with different characteristics
Color Forest
Brand Name FILCO
Item Shape Rectangular
Model Name FILCO Majestouch Macaron Wristrest
Item Weight 0.1 Kilograms
Manufacturer ダイヤテック
Model Number MWR/12M-FOZ
Compatible Devices Keyboard, Laptop
Item Dimensions L x W 14.37"L x 3.15"W
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.4 out of 5
★★★★★
48 ratings | 20 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
81% (39)
4 stars
5% (2)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
11% (5)