Kingston Brass KVPK30K80ST Dreyfuss 30" Black Granite Console Sink with Stainless Steel Legs, Black Granite/Matte Black
★★★★★ 5.0 105 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by woodbury.org.au
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Top fabricated from black granite
  • Paired with stainless steel legs
  • Overall size: (L)30" x (W)22" x (H)38-3/16"
  • Bowl size: (L)14-3/4" x (W)11-13/16" x (D)6-3/16"
  • Predrilled for 8" center to center faucet installation
UPC 196507298238
Size 30'' (L) x 22'' (W) x 34-3/16'' (H)
Color Black Granite/Matte Black
Shape Rectangular
Style Dreyfuss
Brand Name Kingston Brass
Drain Type Drain not included
Hole Count 3
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 79.81 Pounds
Finish Types Black Granite/Matte Black
Manufacturer Kingston Brass
Model Number KVPK30K80ST
Material Type Granite, Stainless Steel
Item Type Name 30" Black Granite Console Sink with Stainless Steel Legs
Installation Type Console
Included Components Vanity Sink Top; Console Sink Legs
Manufacturer Part Number KVPK30K80ST
Item Dimensions D x W x H 22"D x 30"W x 34.19"H
Product Care Instructions Wipe with Dry Cloth
Global Trade Identification Number 00196507298238
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
105 ratings | 43 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (95)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (11)